Rodzinna zabawa czeka
Nie czekaj w kolejce, kup bilety już teraz:
Wybierz bilet
PAKIET 2 + 3
PAKIET 2 + 2
PAKIET 2 + 1
Bilet ulgowy
Bilet normalny
Bilet Maluszek

Sprawdź kiedy jesteśmy otwarci

  • zielone – Park otwarty
  • bladożółte – Park nieczynny
  • białe – Wydarzenie
Zarezewuj pokój w Hotelu Texas bezpośrednio na stronie

Zobacz film

Strefy

Dziki Zachód

Dziki Zachód

Strzelnica Texas, Cela więzienna, Strzelnica Colt, Tennessee Paddock, Stajnia, Rancho, Saloon, Ogródek farmera, Stodoła, Krowa Luisa, Pokój do góry nogami, Westernowy grill („Szybka kiełbaska”), Post Office, Sklep „U Apacza”, Szkółka niedzielna (sala konferencyjna)
Powrót do przyszłości

Powrót do przyszłości

Kula parowa, Moonspace, Koło Młyńskie Far View, Karuzela Whisky, Strzelnica VR Wild West
Las Przygód

Las Przygód

Kolejka wąskotorowa, Domki na drzewach, Leśne molo, Edukacyjny park linowy, Ścieżka edukacyjna… I wiele innych
Hawaje

Hawaje

Waikiki Grill, Rafa Koralowa, Strumień Palolo, Wioska Hawajska Waikiki, Wulkan Kohala, Zjeżdżalnia plażowa
Rock’N’Roll

Rock’N’Roll

Gas station, Zakątek maluszka, Old West Pub, Rock’n’Roll Diner
Las Vegas

Las Vegas

Old Vegas, Wodospad Havasu, Labirynt Sensoryczny.
Zwierzyniec

Zwierzyniec

Zabierz swoje dziecko w podróż do świata zwierząt. Koniecznie odwiedźcie zagrodę z kozami – oswojone zwierzaki uwielbiają głaskanie i chętnie pozują do wspólnych zdjęć. W zagrodzie czekają na Was także daniele i owce kameruńskie.
Meksyk

Meksyk

Tajemnicze Podziemie, Bistro Mexicana, Wahadło Montezumy, Nawiedzona Sztolnia, Family Coaster, Kino 5D

Kup bilety online już dziś.

Wykorzystaj je kiedy chcesz.

W Tajemniczym Podziemiu czeka na Was nowy film! Zapraszamy na seans “Droga bez powrotu”.

Tajemnicze Podziemie – kino 7D to jedna z największych atrakcji Parku Rozrywki Twinpigs. Ruchome wagoniki w połączeniu z wielowymiarowym obrazem – to nasz przepis na przejażdżkę, której nie da się zapomnieć. Nietypowa sala kinowa znajduje się w skale, zaraz obok wodospadu i kolejki wąskotorowej.

W tym sezonie na ekranie Tajemniczego Podziemia wyświetlamy nowość. “Droga bez powrotu” to ekstremalna trasa, która prowadzi przez podziemia i jaskinie. Trzymajcie się mocno, bo filmowe tory pełne są ostrych zakrętów i gwałtownych zjazdów. Bądźcie gotowi na przepaście, groźne zwierzęta, a nawet upiory z zaświatów. To atrakcja tylko dla odważnych!

Wsiądźcie do wagonika i nie puszczajcie uchwytów!

Solenizanci wchodzą za darmo! Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla wszystkich, którzy dzień urodzin spędzają w Parku Rozrywki Twinpigs. Wystarczy, że pokażesz na kasie dokument z datą urodzenia. 

Zaproś na wspólne świętowanie swoich bliskich i spędźcie wyjątkowy dzień korzystając z atrakcji naszego parku.

Promocja urodzinowa: w dzień swoich urodzin solenizanci wchodzą do Twinpigs za darmo. 

Pokazy: Rabusie w pociągu i Napad na bank

Konie, wystrzały z rewolwerów, kowboje i rabusie – musisz to zobaczyć! O godzinie 14:00 i 15:30 animatorzy wcielają się w role sprawiedliwego szeryfa, wrażliwej seniority, bogatego bankiera i zachłannych bandytów. Pierwszy pokaz nosi tytuł „Rabusie w pociągu” i rozgrywa się w Strefie Leśnej przy kolejce wąskotorowej. Akcja drugiego show („Napad na bank”) przenosi się na westernową uliczkę. To tam dochodzi do pojedynku rewolwerowców i spektakularnego pościgu. Oba pokazy są świetną rozrywką zarówno dla  dorosłych, jak i dla najmłodszych gości. 

„Napad na bank” i „Rabusie w pociągu” to nie jedyne animacje, które odbywają się w Parku Rozrywki w Żorach. Przez cały dzień organizowane są pokazy żonglerki, warsztaty z tańca hula, zabawy kreatywne i wspólne puszczanie olbrzymich baniek. To idealna rozrywka dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.  

Szukasz ciekawego pomysłu na benefity dla swoich pracowników? Zabierz ich w podróż za ocean! Twinpigs to Amerykański Park Rozrywki ze strefami nawiązującymi do największych atrakcji kontynentu. Rajskie Hawaje, szalone Las Vegas i gorący Meksyk – to tylko kilka miejsc, które odwiedzą Twoi pracownicy. Wizyta w Twinpigs to nie tylko niezwykła podróż w czasie i przestrzeni, ale przede wszystkim rozrywka dla całej rodziny. Kup pakiet biletów i podaruj to, co naprawdę wartościowe: relaks, rozrywkę i wspólny czas z bliskimi. 

Zaproszenia można wykorzystać przez cały sezon 2023, zgodnie z kalendarzem otwarcia Parku.

Kup bilety online już dziś i wykorzystaj kiedy chcesz

W Stolicy Rodzinnej Zabawy spędzisz niezapomniane chwile z całą rodziną, skosztujesz amerykańskiej kuchni oraz poznasz amerykańską kulturę i historię. Nie czekaj – zapewnij najlepszą rozrywkę swoim bliskim już dziś.

Dobrej zabawy!

Ciekawostki

Pierwszy krok

21 lipca 1969 r. Neil Armstrong jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Wówczas astronauta wypowiedział słynne słowa: „To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ma na swoim koncie ponad 150 lotów załogowych. W przeciągu 4 lat od lądowania załogi Neila Armstronga wysłała jeszcze kilka dwuosobowych załóg na powierzchnię Księżyca.

Agencja swoje wielkie pojazdy kosmiczne buduje w jednym z największych budynków na świecie – Vehicle Assembly Building na Florydzie.

Nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury w budynku pracuje 10 000 ton sprzętu!

Podwodne ogrody

Pierwsze rafy koralowe pojawiły się w epoce kambru i od ponad 25 milionów lat stanowią dom dla tysięcy gatunków ryb i bezkręgowców.

Choć wyglądają jak skały, koralowce to żywe istoty. Wiele z nich rozmnaża się tylko raz w roku, w nocy, tuż po pełni księżyca. Nad całą rafą unosi się wówczas chmura komórek rozrodczych.

Koralowce tworzące rafy koralowe można spotkać tylko w morzach tropikalnych, bowiem nie wytrzymują temperatury niższej niż 19 °C.

Król rock’n’rolla

Wielka kariera króla rock’n’rolla rozpoczęła się jeszcze w latach 50. W 1954 r. 19-letni Elvis Presley pojawił się w studio w Memphis, aby nagrać dwie piosenki dla swojej mamy.
Trzy dni później utwór „That’s All Right” w jego wykonaniu rozbrzmiał w lokalnej rozgłośni.
Już w grudniu 1956 roku Presleyowi nadano nieformalny tytuł „króla rock’n’rolla”, który został z nim już na zawsze.
Dziś należy do artystów z największą liczbą sprzedanych płyt w historii. Jego krążki rozeszły się w ponad 1 miliardzie egzemplarzy. Radiowi słuchacze zaczęli dzwonić do stacji, pytając, kim jest wykonawca. Elvis szybko rozwinął swoją karierę.

Potężny Władca Azteków

Meksyk to kraj pełen niezwykłych kolorów, różnorodny geograficznie i kulturowo, ciągle kultywujący tradycje starożytnych plemion.

Jednym z najsłynniejszych wodzów Azteków był Montezuma. Jego imię nieprzypadkowo oznacza „tego, który staje się władcą poprzez szał, wściekłość”. Zanim został władcą absolutnym Azteków, zyskał sławę jako generał armii i najwyższy kapłan.

Montezuma nie był zaskoczony, kiedy hiszpańscy żołnierze dowodzeni przez Hernana Cortésa w kwietniu 1519 r. dopłynęli do brzegów Meksyku.

Tę datę wskazali bowiem wróżbici jako moment przybycia boga Quetzalcoatla, za którego początkowo wziął Cortésa. Ostatecznie Montezuma swoją pomyłkę przypłacił życiem.

Kontrowersyjna kolej żelazna

Kolej była przełomowym wynalazkiem XIX wieku, jednak nie od razu spotkała się z aprobatą.

W XIX wieku nie brakowało przeciwników tego patentu. Jedna z powtarzanych wtedy plotek głosiła, że podróżowanie z prędkością 50 km/h negatywnie wpływa na mózgi pasażerów.

Nie przeszkodziło to jednak rozwojowi kolei. Pierwsza trasa w Stanach Zjednoczonych biegła od Bostonu do Lowell. Kolejne powstawały wyłącznie na Wschodnim Wybrzeżu. Do przełomu doszło w latach 60. XIX wieku, kiedy uruchomiono pierwszą kolej transkontynentalną.

Obecnie nie brakuje miłośników kolei. Najpopularniejsza trasa w Stanach liczy prawie 3 600 kilometrów, a turystów przyciąga wspaniałymi widokami. Podróżujący między Chicago a Seattle i Portland widzą za oknem m.in. 7 stanów, prerię, dorzecze Missisipi i Góry Skaliste. Podróż zaplanowana jest w taki sposób, aby najładniejsze krajobrazy były widoczne w dzień.

Kraina Wulkanów

Hawaje powstały miliony lat temu w wyniku aktywności podmorskich wulkanów. To one odpowiadają za wyjątkowy krajobraz tego archipelagu, ale również stwarzają ciągłe zagrożenie.

Wulkany mogą pozostawać uśpione przez tysiące lat, a następie wybuchnąć, wyrzucając z siebie gaz, popiół i potoki lawy. Na Hawajach znajduje się aż 5 aktywnych wulkanów: Kīlauea, Mauna Loa, Hualālai, Haleakalā i Mauna Kea.

Mauna Loa to największy aktywny wulkan tarczowy świata. Łącznie mierzy ponad 9144 m, ale tylko niecała połowa wystaje znad Oceanu Spokojnego.

Hawajczycy darzą wulkany ogromnym szacunkiem. Według starodawnych wierzeń krater wulkanu Kīlauea zamieszkuje Pele, bogini i stworzycielka całego archipelagu Hawajów.

Przypadkowe odkrycie

3 sierpnia 1492 r. Krzysztof Kolumb wraz z swoją stuosobową załogą wyruszył na poszukiwanie morskiej drogi do Indii. Flagowym okrętem tamtej wyprawy była trójmasztowa karaka, Santa María.

Santa María to największy statek z trzech biorących udział w wyprawie. Towarzyszyły jej dwie karawele: Niña i Pinta. Były one mniejsze, ale zdecydowanie szybsze.

Po 70 dniach żeglugi Kolumb dotarł na jedną z wysp archipelagu Bahamów. Pierwszym członkiem wyprawy, który zobaczył Amerykę, był Rodrigo de Triana.

Według legendy na jej widok miał krzyknąć ¡Tierra! ¡Tierra!” (“ziemia! ziemia!”).

Światowa stolica rozrywki

W miejscu obecnego Las Vegas dawniej była pustynna oaza. Stąd też nazwa miasta – ‘vegas’ po hiszpańsku znaczy ‘łąki’. O obecnym charakterze Światowej Stolicy Rozrywki zadecydował… Wielki Kryzys.

Lekarstwem na Wielki Kryzys miała być budowa zapory Hoovera. Pracujący przy niej robotnicy potrzebowali rozrywki, więc zalegalizowano tam hazard. Pierwsze kasyna powstały w latach 30. przy Fremont Street, czyli obecnym Old Vegas. Pierwszy hotel na ulicy The Strip został otwarty dopiero w 1941 roku.

Początkowo Las Vegas nie cieszyło się dobrą sławą – kojarzyło się przed wszystkim z przestępcami i mafią. Nowy etap w historii miasta rozpoczął się w roku 1989, kiedy otwarto tu luksusowy hotel Mirage.

Obecnie w Las Vegas znajduje się ponad 100 kasyn. Statystyczny turysta przeznacza na grę w kasynach średnio 447$. W kasynach nie ma zegarków i okien – ich brak uniemożliwia graczom kontrolowanie czasu.

Historia podwodnej żeglugi

Ludzkość od wieków marzyła nie tylko o eksploracji kosmosu, lecz także o zbadaniu głębin oceanów. Umożliwił to wynalazek Augusta Piccarda – batyskaf.

Batyskaf to podwodny statek z własnym napędem, przeznaczony do badań głębinowych. Składa się z dwóch połączonych ze sobą części: kabiny załogi oraz pływaka, który zapewnia odpowiednią wyporność.

23 stycznia 1960 r. drugi batyskaf konstrukcji Piccarda, Trieste, dotarł do najgłębszego punktu na Ziemi – Głębi Challengera znajdującej się w Rowie Mariańskim, na głębokości 10 912 metrów.

O zejściu na dno Rowu Mariańskiego marzył również reżyser James Cameron, twórca m.in. takich filmów jak Titanic i Avatar. W tym celu zaprojektował i zbudował własny futurystyczny batyskaf, który nazwał DEEPSEA CHALLENGER. Jego batyskaf przebywał na dnie Rowu Mariańskiego około 3 godzin, a z wyprawy powstał film.

Zapraszamy!

Produkt został dodany
do koszyka

Potrzebujesz pomocy przy zakupie biletu?

Zadzwoń do nas:

Problem z dodaniem produktu,
spróbuj później!

0